Rodrigo Y Gabriela
2016/04/05 | Kongresų rūmai, Vilnius

Akustinės gitaros virtuozų duetas „Rodrigo y Gabriela“ pirmą kartą surengs pasirodymą Lietuvoje. Uraganišką aistrą ir ekstremalią grojimo techniką demonstruojančių gitaristų kolektyvo koncertas įvyks balandžio 5 d. Vilniaus Kongresų rūmuose. Pirmąkart mūsų šalyje viešėsiantys „Rodrigo y Gabriela“ atliks ne tik garsiausius savo hitus, bet ir pristatys kūrinius iš naujausio studijinio albumo „9 Dead Alive“.

Bilietus į vienintelį „Rodrigo y Gabriela“ koncertą galima įsigyti visose „Bilietų pasaulio“ kasose ir internetu.

Visame pasaulyje sėkmės sulaukęs „Rodrigo y Gabriela“ duetas koncertus rengia ne tik kamerinėse salėse. Muzikantai yra dažni didžiausių muzikos festivalių svečiai. Neseniai jie buvo išrinkti į simbolinį geriausiai festivaliuose grojančių grupių dešimtuką. Per savo karjerą pardavę daugiau nei 1,5 mln. Įrašų, „Rodrigo y Gabriela“ drąsiai gali vadintis viena sėkmingiausių Meksikos grupių. Ne vieną kartą su gastrolėmis apkeliavę pasaulį, muzikantai sudomino patį Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą Baracką Obamą, kuris pakvietė duetą koncertuoti Baltuosiuose rūmuose.

Rodrigo Sanchezas ir Gabriela Quintero susitiko vėlyvoje paauglystėje, kuomet abu grojo toje pačioje Mechiko mieste muzikavusioje thrash metal muzikos grupėje „Tierra Acida“. 1999 m. romantiškus santykius puoselėjusi pora paliko ne tik grupę, bet ir gimtąją Meksiką. Tapę gatvės muzikantais, jaunuoliai išmaišė visą Europą, jų atliekamos flamenco melodijos buvo persunktos roko rifų, džiazo atspalvių ir funk ritmų. Jie grojo visur, kur tik rado klausytojų: restoranuose, baruose, gatvių koncertuose, meno galerijose ir net vestuvėse.

Būtent gatvėje Rodrigo ir Gabriela susipažino su kitu praeityje buvusiu gatvės muzikantu, dabar žinomu dainininku ir dainų autoriumi Damienu Rice‘u. Šis susižavėjo jų grojimo technika ir netrukus duetas jau grojo Damieno Rice‘o koncertuose. Muzikos mylėtojus žavi tai, kad Rodrigo ir Gabriela šaknys kilusios iš metalo muzikos. Dueto koncertuose atliekamos „Led Zeppelin“ klasikinės dainos „Stairway To Heaven“ ir „Metallica“ kūrinio „Orion“ versijos tiesiog atimdavo žadą. Airijoje apsistojęs duetas netruko išleido debiutinį albumą, kurį prodiusavo su „Muse“, „Radiohead“ ir „Stone Roses“ dirbęs Johnas Leckie. Kritikų ir publikos palankiai sutiktas įrašas pasiekė perkamiausių albumų topus daugelyje Europos šalių. Duetą dirbti kartu kvietė ir garsus kompozitorius Hansas Zimmeris, su juo „Rodrigo y Gabriela“ sukūrė ir įrašė net keturis kūrinius, skambėjusius kino filme „Karibų piratai: Ant keistų bangų“.

[GRĮŽTI]