SUKHISHVILI
2016/02/07 | Kongresų rūmai, Vilnius

Nacionalinis Gruzijos baletas “Sukhishvili” turi daugybę didingų vardų – jį vadino „aštuntuoju pasaulio stebuklu“, „užburiančiu reginiu“ ir „klasiškai nušlifuotu folkloro brangakmeniu“. Išrinkti tinkamiausią ir įvertinti neeilinius gruzinų šokėjų sugebėjimus Lietuvos publika galės jau vasario 7-ąją Vilniaus kongresų rūmų salėje, kur kolektyvas surengs didingą 70-ojo jubiliejaus progai skirta pasirodymą kartu su orkestru.

Visą Gruzijos baleto ansamblį sudaro net 70 šokėjų. Kolektyvo statistika įspūdinga – per visą 66-erių metų gyvavimo istoriją jis vyko į beveik 300 koncertinių turų, daugiau nei 10 kartų apvažiavo penkis kontinentus, aplankė 100 šalių ir surengė per 1500 koncertų. Šokėjai juokauja, kad būtų užsukę ir į šeštąjį kontinentą, bet Antarktidoje nerado koncertų salės.

Nacionalinio Gruzijos baleto Sukhishvili pasirodymai buvo pripažinti geriausiu Brodvėjaus šou, o Australijoje gruzinai buvo tituluoti naujausiu pasaulio stebuklu. Italijoje, Milane, esančio vieno garsiausių ir prestižiškiausių pasaulio operos teatrų – „La Scala“ – scenoje po “Sukhishvili” koncerto pabaigos uždanga kilo net 14 kartų. Šiuo pasiekimu gruzinai sumušė ankstesnį garsaus italų tenoro Enrico Caruso rekordą. Sėkmės kolektyvas susilaukė ir Anglijoje – vykstant pasaulio futbolo čempionatui, šokėjai sudarė rimtą konkurenciją šiam britų mėgstamam sportui ir per pasirodymus jų salės buvo pilnutėlės. Ką jau kalbėti, pati Didžiosios Britanijos karalienė buvo taip sužavėta Nacionalinio Gruzijos baleto šokiu, kad net įteikė trupės įkūrėjui Iliko Sukhishvili garbės aukso medalį.

1945-aisiais šokėjų poros Iliko Sukhishvili ir Nino Ramishvili sukurta koncertinė trupė į tarptautinius vandenis patraukė 1948-aisiais. Nuo pat pirmųjų turų kolektyvas tapo neoficialiu Gruzijos kultūros ambasadoriumi visame pasaulyje.

Sakoma, kad žmogus, niekad nesilankęs Gruzijoje ir nieko apie šią šalį nežinantis, po neįtikėtino šokio spektaklio pasijunta it būtų lankęsis šioje šalyje. Ir ne vienąsyk, o ištisus amžius. Nacionalinio Gruzijos baleto “Sukhishvili” pasirodymas tarsi meta iššūkį gravitacijos dėsniams.

[GRĮŽTI]