PINK FLOYD SHOW
2015/10/22 | Koncertų salė "Compensa", Vilnius

Grupės „Pink Floyd“ jubiliejus bus paminėtas įspūdingu šou Vilniuje

„Money“, „Time“, „Another Brick In The Wall Part 2“, „Wish You Were Here“ – šios ir daugybė kitų legendinės britų grupės „Pink Floyd“ dainų spalio 22 dieną gyvai skambės Vilniaus koncertų salėje „Compensa“. Pernai rudenį sužavėjusi tūkstančius melomanų Kauno „Žalgirio“ arenoje, šįmet į sostinę su nauja programa atvyksta grupė „Brit Floyd“, kurios pasirodymai vadinami geriausiais pasaulyje „Pink Floyd“ muzikos šou.

Gigantiška pripučiama kiaulė, didžiulis ekranas su „Pink Floyd“ karjerą atspindinčiomis vaizdo projekcijomis, įspūdingas apšvietimų ir lazerių šou, beveik trys valandos profesionaliai atliekamos „Pink Floyd“ muzikos – pernai Kaune surengtas „Brit Floyd“ pasirodymas buvo įspūdingas ir įsimenantis.

Pernai lietuviams pristatę gastrolių „Discovery“ šou (jame skambėjo dainos iš visų „Pink Floyd“ albumų), į Vilnių „Brit Floyd“ atvyksta su nauja programa „Space And Time“. Tai – nauji vizualiniai sprendimai ir visi geriausi „Pink Floyd“ kūriniai, mat šios pasaulinės gastrolės skiriamos legendinės britų grupės 50-mečiui.

Roko istorijoje ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuoti grupes ir atlikėjus, populiarumu ir kūrybos reikšme galinčius prilygti „Pink Floyd“. Britų grupės albumai parduoti daugiau nei 250 milijonų egzempliorių tiražu, jos muzika iki šiol daro įtaką tūkstančiams atlikėjų. Grupės albumas „The Dark Side Of The Moon“ – vienas geriausiai parduodamų visų laikų įrašų, JAV perkamiausių albumų topuose praleidęs net 741 savaitę. Konceptualus albumas „The Wall“ tapo roko gerbėjams puikiai žinomo muzikinio filmo pagrindu. Gili, poetiška, sudėtinga, tačiau didžiules žiūrovų minias pakerėjusi grupės muzika – nepavaldi madoms, jos teatrališki koncertai laikomi tobulo roko šou pavyzdžiu.

Apie „Pink Floyd“ koncertus, deja, jau tenka kalbėti būtuoju laiku. 1994-ųjų spalį pasaulinį koncertų turą baigusi grupė daugiau neberengė gastrolių. 2005-aisiais koncerte „Live 8” įvyko paskutinis oficialus „Pink Floyd“ pasirodymas. Tada po ilgos pertraukos susibūrė klasikinė grupės sudėtis – Davidas Gilmouras, Rogeris Watersas, Nickas Masonas ir Richardas Wrightas. Po kiek laiko dainininkas Davidas Gilmouras pareiškė, kad „Pink Floyd“ istorijoje padėtas taškas. 2008-aisiais mirus klavišininkui Richardui Wrightui, buvo palaidotos ir paskutinės gerbėjų viltys, kad grupė atsikurs koncertų turui.

Melomanų troškimas didelėse salėse išgirsti gyvai skambančią „Pink Floyd“ muziką niekur nedingo. Todėl estafetę perėmė „tribute“ grupės – kolektyvai, kurie koncertuose stengiasi kuo tiksliau atkurti „Pink Floyd“ muziką, estetiką ir atmosferą.

Bene ryškiausia iš jų – 2011-aisiais Liverpulyje debiutavusi britų grupė „Brit Floyd“, jau ketverius metus rengianti pasirodymus, kurių išgirsti rengiasi didžiulės minios. „Brit Floyd“ nariai – net 11 muzikantų, sugebančių tobulai atkurti kiekvieną unikalaus grupės skambesio natą.

Su „Lighthouse Family“, „Blue“, Johnu Martynu ir kitomis garsenybėmis grojusiems atlikėjams vadovauja  koncerto muzikos režisierius, prodiuseris, dainininkas ir gitaristas Damianas Darlingtonas. Daugiau nei du dešimtmečius įvairiuose projektuose „Pink Floyd“ muziką atliekantis muzikantas ją yra išnagrinėjęs iki smulkmenų – anot koncerto žiūrovų, legendinės grupės lyderį Davidą Gilmourą jis scenoje primena ne tik balsu, bet ir elgesiu. Negana to, jam yra tekę groti su „Pink Floyd“ nariu Richardu Wrightu – ir ne bet kur, o dainininko Davido Gilmouro 50-ojo gimtadienio šventėje, kur Damianas „pavadavo“ jubiliatą.

Apgalvota kiekviena smulkmena – pasirodymus lydi specialios vaizdo projekcijos, įkvėptos „Pink Floyd“ plokštelių vokų dizainerio Stormo Thorgersono. Žiūrovai pamato dainą „Time“ simbolizuojantį laikrodį, pamišusį mokytoją iš filmo „Siena“ ir daugybę kitų su grupės dainomis susijusių vaizdų. Įspūdį dar labiau sustiprina lazerių šou.

„Tobula iliuzija“, – po pasirodymo konstatavo Kanados žurnalas „Quebec Journal“. „Visiškai nepriekaištingas ir pritrenkiantis roko šou. Jie šviečia kaip išprotėję deimantai“, – užuomina į „Pink Floyd“ dainą „Shine On You Crazy Diamond“ koncerto aprašymą baigia leidinys „L.A.Times“.

„Neskaitant solinių „Pink Floyd“ narių koncertų, „Brit Floyd“ yra artimiausias dalykas tikram „Pink Floyd“ šou“, – kviesdamas į koncertą, sako grupės lyderis Damianas Darlingtonas.

Bilietai į „Brit Floyd“ koncertą platinami visose „Bilietų pasaulio“ kasose ir internetu – www.bilietupasaulis.lt

[GRĮŽTI]