Strauss Festival Orchestra
2014/12/07 | Compensa Koncetų salė

Vilniečius pakerėjęs Vienos J.Strausso festivalio orkestras surengs šventinį koncertą naujoje “Compensa” Koncertų Salėje

2012-aisiais Vilniuje koncertavęs Vienos Johanno Strausso festivalio orkestras lietuvius sužavėjo taip, kad teko skelbti papildomą koncertą. Į jį irgi buvo išpirkti visi bilietai, o žiūrovai plojimais ilgai nepaleido muzikantų nuo scenos. Gruodžio 7-ąją populiarusis orkestras sugrįžta į Vilnių – su nauja programa „Vienos valsų karalius“, kurią atliks netrukus duris atversiančioje prabangioje “Compensa” Koncertų Salėje.

36-uosius gyvavimo metus skaičiuojančiam orkestrui ir šiandien vadovauja jo įkūrėjas – vienu svarbiausių Johanno Strausso muzikos ekspertų pasaulyje laikomas Peteris Guthas.

Scenoje kartu su juo pasirodo per 30 muzikantų, kurie pelnytai vadinami tikrosios Vienos muzikinės kultūros saugotojais. Austrijos sostinės muzikinių tradicijų žavesį orkestras perteikia taip, jog niekam nekyla abejonių dėl koncertų metu pačių muzikantų patiriamo džiaugsmo.

Nenuostabu, kad orkestro koncertų grafikas – nuolat perpildytas, o jo pasirodymai vyksta svarbiose salėse. Gruodžio paskutinėmis dienomis ir pirmąjį 2015-ųjų vakarą orkestras muzikuos Vienos koncertų rūmuose „Konzerthaus“, o Naujuosius sutiks Italijoje, Udinės miesto teatre.

Po dvejų metų pertraukos gruodį orkestras rengia gastroles Azerbaidžane, Ukrainoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Baltarusijoje ir Rumunijoje. Į jų maršrutą įrašytas pasirodymas Vilniuje, kur muzikantų pasirodymas taps savotišku „krikštu“. Mat šis kolektyvas taps pirmuoju orkestru, surengsiančiu koncertą naujoje Vilniaus Koncertų Salėje, įsikūrusioje adresu Ozo g. / Kernavės 84, Vilnius. Tai – puiki proga ne tik pasimėgauti virtuozų talentu ir nesenstančia muzika, bet ir įvertinti naują renginių erdvę sostinėje.

Bilietai į žiemos švenčių atmosferos kupiną koncertą platinami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu www.ticketpro.lt   Bilietų kaina – nuo 79 litų.

Kai 1978-aisiais Peteris Guthas įkūrė J.Strausso festivalio orkestrą, jis jau buvo akademinės muzikos pasaulyje gerai žinomas smuikininkas. Vienos muzikos akademijoje ir Maskvos konservatorijoje meistriškumą ugdęs orkestro vadovas – legendinio smuikininko Davido Oistracho mokinys.

„Tai stilingiausiai Strausso tradicijas perteikiantis muzikas“, – taip apie Peterį Guthą atsiliepė įtakingas klasikinės muzikos žurnalų „Gramophone“. Komplimento tikrumą patvirtina tai, jog šio eksperto konsultacijos prašė daugiau nei šimtas garsių orkestrų ir klasikinės muzikos festivalių.

Ne vieno tarptautinio konkurso prizais apdovanotas dirigentas yra bendradarbiavęs su San Francisko, Londono Karališkosios filharmonijos ir kitais visame pasaulyje žymiais orkestrais. Jo parengti naujamečiai koncertai „Saliutas Vienai“ ne sykį buvo surengti prestižinėse Tokijo „Suntory“ ir Niujorko „Lincoln Center“ salėse.

Kai Japonijoje pirmą kartą buvo rengiamas Vienos operetės festivalis, jo meno vadovo darbas buvo patikėtas būtent Peteriui Guthui. 2007-aisiais jis tapo pirmuoju užsieniečiu, pakviestu diriguoti Sankt Peterburgo muzikinio komedijos teatro orkestrui.

Nors koncertuoja visame pasaulyje, nenutrūkstama gija šį menininką sieja su Austrijos sostine. 2006-aisiais Vienos miestas Peterį Guthą apdovanojo auksiniu ženkleliu už nuopelnus.

Laikydamasis laikų, kai buvo sukurta ši muzika, tradicijų, Peteris Guthas orkestrui diriguoja su smuiku rankoje. Prieš dvejus metus Vilniuje orkestro pasirodymus matę žiūrovai jau žino – solidaus amžiaus dirigentas yra tikras geros nuotaikos, humoro ir energijos užtaisas. Pastaraisiais metais koncertuose jis dirigento pareigomis jau dalijasi su kitais muzikais, tačiau koncertui Vilniuje vadovaus pats – nes ankstesnė viešnagė Lietuvoje paliko nuostabų įspūdį.

Orkestro programos dažniausiai atliekamos su viešniomis – žinomis operos atlikėjomis. Vilnius – ne išimtis. Sostinės publika vėl išgirs prieš dvejus metus su orkestru koncertavusią dainininkę Moniką Mosser. Ši operų ir operečių pastatymuose Vokietijoje, Lenkijoje, Italijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Meksikoje, JAV, Indonezijoje, Kinijoje ir daugelyje kitų šalių dainavusi atlikėja yra koncertavusi su Londono simfoniniu orkestru ir kitais garsiais kolektyvais.

[GRĮŽTI]