„Nočnyje snaipery ir Diana Arbenina“ – grupė, apipinta daugybe paskalų, intrigų ir skandalų.

Niekas nežino, kur baigiasi tiesa ir prasideda melas, patys grupės nariai, o ypač vokalistė, nelinkę kalbėti apie savo gyvenimo vingius, pakilimus ir nuopolius. Diana Arbenina – labai prieštaringa asmenybė. Joje slypi moteriškumas ir drąsa, jautrumas ir charizma. Nepaprastas emocionalumas atsispindi  poezijoje, kūryboje, dainose ir sceniniuose pasirodymuose.

Diana pirmąsias dainas pradėjo kurti 1991m. Nuo 1993 m. grupės „Nočnyje snaipery“ vokalistė ir dainų autorė Arbenina sukūrė daugiau nei 150 dainų, kelias dešimtis puikių eilėraščių. Be muzikinės karjeros siekė kūrybinių aukštumų literatūrinėje veikloje. 2004 m. apdovanota literatūrine premija „Triumfas“. 2002 m., po to kai dėl nežinomų priežasčių kolektyvą paliko Svetlana Surganova, Arbenina tapo vienintele kolektyvo vokaliste.

2005m. žiemą Arbenina atvėrė naują grupės „Nočnyje snaipery“kūrybos puslapį. Kartu su įžymiu japonų muzikantu Kadzufumi Miyazava koncertavo Maskvoje. Koncertinė programa buvo pavadinta “Simauta” (pagal garsiausios grupės lyderio dainos pavadinimą). Pagrindinė bendro projekto idėja buvo noras pažadinti susidomėjimą Japonijos kultūra, pristatyti Japonijos roko muziką ir rasti bendrus japonų ir rusų kultūrų sąlyčio taškus. “Mes „darome“ muziką, o ne šou verslą”, – sakė Diana Arbenina interviu. – “Aš galiu pasakyti, kad sutikau draugą iš  Japonijos, kažkuo panašų į Viktorą Cojų. Savo ruožtu Kadzufumi Miyazava pripažino, kad buvo labai laimingas, kad pirmasis žmogus su kuriuo susitiko Rusijoje – Diana. Jis taip pat pažymėjo Arbeninos sugebėjimą pritraukti publikos dėmesį ir sužavėti nepaprastu balsu. Vėliau grupė „Nocnyje snaipery“ koncertavo tekančios saulės šalyje, kur publika puikiai įvertino šiam pasirodymui sukurtą kompoziciją „Katė“. Nesvarbu, kokia kalba mes kalbame, svarbu tai, kad kalbame apie gėrio galią, meilę ir vienybę.

Koks svarbiausias įvykis Dianos gyvenime? Kaip ji pati sako – 2010 m. pasaulį išvydusių dviejų mažylių – Artiomo ir Martos gimimas. Savo nėštumą dainininkė slėpė iki paskutinių dienų, o kas dvynukų tėvas Arbenina nekomentuoja.

2010 m. balandžio mėnesį grupė pradėjusi koncertinį turą „Armija-2010“ apkeliavo 70 miestų. Arbeninos pasirodymus išvydo Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, JAV, Kanados, Izraelio ir kitų šalių žiūrovai. Jos puikus balsas virpina tūkstančius širdžių.

 

[GRĮŽTI]