Oleg Pogudin
2013/10/09 | Kongresų rūmai, Vilnius

„Angeliškojo Rusijos balso“ savininkas Olegas Pogudinas dainuos Lietuvos publikai

Vienu geriausių Rusijos romansų atlikėjų pripažįstamas dainininkas Olegas Pogudinas 2013-ųjų rudenį nudžiugins savo gerbėjus Lietuvoje. Jau du dešimtmečius populiarus atlikėjas, kurio gastrolių maršrutai driekiasi toli už Rusijos sienų, spalio 9-ąją savo talentu žavės Vilniaus kongresų rūmuose susirinkusią publiką.

Olego Pogudino balsas puikiai žinomas visiems, kurie domisi rusiškais romansais ir šiuolaikinėje scenoje skambančiomis liaudies dainomis. Pastarųjų žanrų kūriniai sudaro didžiąją dalį Olego repertuaro, į kurį įeina ir karo laikų melodijos bei dainos, sukurtos pagal Rusijos literatūros klasikų eiles.

Nusipelnęs Rusijos artistas, muzikinės premijos „Triumf“ laureatas dar 1997-aisiais pelnė „Angeliškojo Rusijos balso“ titulą. Jo muzikinė karjera prasidėjo gerokai anksčiau – kai Olegas dar nė nebuvo baigęs vidurinės mokyklos. Dar vaikystėje choro solistu tapęs berniukas koncertavo didžiausiose tuomečio Leningrado salėse, jo balsas skambėjo radijo ir televizijos bangomis, o žiniasklaida mažąjį Olegą lygino su italų garsenybe Robertino Loretti.

Baigęs mokyklą, Olegas Pogudinas studijavo Leningrado teatro, kino ir muzikos meno institute, kurį 1990-aisiais baigė su pagyrimu. Teatre vaidinti pradėjęs vaikinas vis dėlto sugrįžo prie savo pirmosios meilės – muzikos.

1991-aisiais parduotuvėse pasirodė pirmasis jo įrašytas romansų albumas „Zvezda liubvi“. Per porą metų kalbos apie dainininką pasklido po visą Rusiją – prisidėjo ir dvejos jo surengtos gastrolės Švedijoje, kurios publika ir žiniasklaida liaupsino ypatingai jautrų Olego muzikos atlikimą.

Netrukus pasipylė kvietimai koncertuoti ir filmuotis televizijoje – dvejus metus Olegas Pogudinas pats vedė TV laidą apie romansus. Šiandien atlikėjo biografijoje – per dvidešimt albumų, muzikiniai projektai, skirti Aleksandro Vertinskio, Bulato Okudžavos ir kitų didžiųjų scenos dainių kūrybai. Didžiąją dalį laiko koncertams ir įrašams skiriantis menininkas jo randa ir pedagoginei veiklai – yra Sankt Peterburgo teatro akademijos docentas.

Dainininkui skirta daugybė apdovanojimų, tarp jų – Sankt Peterburgo 300 metų jubiliejaus medalis. Atlikėjo repertuare yra per 500 dainų. Kiekvienas jo koncertas – jausminga kelionė, kurioje romansų ir laiko patikrintų dainų kalba perteikiamos amžinai aktualios temos. Spalio 9-ąją ja mėgautis galės ir Lietuvos publika.

[GRĮŽTI]