Rock The Ballet
2013/05/13 | Kongresų rūmai, Vilnius

Holivudo, mados ir muzikos pasaulį pakerėjęs šokio spektaklis „Rock The Ballet“ – pirmą kartą Lietuvoje

„Spektaklis tiems, kurie klaidingai įsivaizduoja, kad baletas yra nuobodus“, – taip apibūdinamas  pasaulinį pripažinimą pelnęs šou „Rock The Ballet“. Energija pulsuojantis reginys, kuriame šokama pagal garsiausias roko ir popmuzikos dainas, gegužės 13 dieną bus parodytas Vilniaus kongresų rūmuose. Penktajį sezoną daugelyje pasaulio šalių stulbinančio populiarumo sulaukiantis garsios amerikiečių trupės „Bad Boys Of Dance“ kūrinys Lietuvoje bus pristatytas pirmą kartą.

Baleto technika, stepas, gatvės, hiphopo, džiazo ir modernusis šokis – tai sudedamosios „Rock The Ballet“ dalys. Prie viso to pridėję populiariausius pasaulio hitus, specialias vaizdo projekcijas, geriausiems roko koncertams nenusileidžiantį apšvietimą ir aukščiausios klasės šokėjų talentą, galite įsivaizduoti, koks yra šis spektaklis. Bet tik maždaug, nes net ir apie „Rock The Ballet“ nemažai girdėję žiūrovai nustemba, kai savo akimis pamato šį įspūdingą šou.

Kas vienija roko legendas „Queen“ ir Davidą Bowie, repo žvaigždę Kanye Westą, dainininkus George’ą Michaelą, Lenny Kravitzą, Justiną Timberlake’ą  ir Michaelą Jacksoną, grupes „The Black Eyed Peas“, U2 ir “Coldplay“? Visų jų muzika skamba šiame spektaklyje, scenoje šėlstant charizmatiškiems, seksualiems, puikiai judesio meną įvaldžiusiems šokėjams.

„Visiškai pritrenkiantis šou“, – apie „Rock The Ballet“ spektaklį rašė JAV leidinys „Boston Globe“. „Greičiausiai prabėgančios dvi valandos, kurias esate praleidę teatre“, – antrino „News Journal“. Tokių komplimentų šiam renginiui tarptautinėje spaudoje jau galima suskaičiuoti šimtus.

Teatro ir šokio kritikai rašo apie atletiškus trupės šokėjus, kurių šuoliai, regis, paneigia Žemės traukos dėsnius, artistų žavesį, humorą, atletiškumą ir jėgą, sklindančią iš kiekvienos šio spektaklio minutės. „Rock The Ballet“ jau įvertino garsūs JAV kino prodiuseriai, dainininkai, TV šou režisieriai ir dizaineriai, dažnai kviečiantys „Bad Boys Of Dance“ praturtinti savo pasirodymus ir renginius.

Viskas prasidėjo 2007-aisiais, kai žinomas JAV šokėjas ir choreografas Rasta Thomasas nusprendė sukurti naują, su niekuo nepalyginamą spektaklį, kuris viliotų ir giliai šokiu besidominčią auditoriją, ir smagiai laiką praleisti norintį jaunimą.

Tuo metu jam buvo 26-eri, tačiau šokėjas jau tada buvo vadinamas superžvaigžde. Būdamas keturiolikos, jis laimėjo pirmąjį savo gyvenime baleto konkursą. Netrukus jo kolekcijoje jau buvo dviejų tarptautinių baleto konkursų aukso medaliai. Prasidėjo dešimtmetį trukusi įspūdinga baleto šokėjo karjera – Rasta šoko baleto teatruose ir trupėse JAV, Ispanijoje, Kinijoje, bendradarbiavo su žymia amerikiečių moderniojo baleto trupe „Complexions“, pasirodė „Oskarų“ teikimo ceremonijoje, šoko Brodvėjaus miuzikluose ir JAV prezidentui Baltuosiuose rūmuose, koncertavo su legendine soulo dainininke Aretha Franklin, o 2001-aisiais tapo pirmuoju amerikiečiu, pakviestu šokti garsiojoje Sankt Peterburgo Kirovo baleto trupėje.

„Rasta turi viską, ko reikia puikiam menininkui“, – apie šou įkūrėją sakė su juo filmavęsis Holivudo aktorius Patrickas Swayze.

„Negalėjau skųstis savo karjera, bet pajutau, kad man norisi kažko unikalaus, kažko, kas peržengia ribas. Baleto specialistai raukėsi – ką jis mato toje popmuzikoje, gatvės stiliuje? Tačiau aš tikėjau savo sumanymu“, – pasakoja Rasta Thomasas, kurį rinktis šokėjo karjerą vaikystėje įkvėpė per televizorių pamatyti baleto žvaigždės Michailo Baryšnikovo ir popmuzikos karaliaus Michaelo Jacksono pasirodymai.

Savo idėja jis sugebėjo užkrėsti garsų pramogų verslo prodiuserį – prestižinių teatro apdovanojimų „Tony“ laimėtoją, bendradarbiavusį su dainininku Placido Domingo, legendiniu choreografu Maurice’u Bejart’u ir baleto šokėju Rudolfu Nurijevu.

Taip prasidėjo „Bad Boys Of Dance“ istorija. Rasta Thomasas surinko talentingiausių jaunų šokėjų trupę ir ėmėsi kurti spektaklį, kuris nustebino ir visko mačiusius teatrų lankytojus. 2007-aisiais festivalyje “Jacob’s Pillow“ debiutavusi trupė netrukus sulaukė gausybės kvietimų pasirodyti – suteikti energijos savo pristatymui Niujorko madų savaitėje juos kvietė dizaineris Richie Richas,  trupės pasirodymas pakerėjo populiariojo JAV televizijos šou „So You Think You Can Dance“ žiūrovus.

Tikroji „blogųjų šokio vaikinų“ žvaigždžių valanda išmušė, kai 2008-aisiais buvo pristatytas spektaklis “Rock The Ballet“. Šiame dviejų dalių šou šokio ir populiarios muzikos kalba pasakojama linksma meilės istorija. Ji virsta audringu vakarėliu, kurį stebintys žiūrovai dažnai nesusilaiko ir nejučiomis pakyla nuo kėdžių, norėdami prisijungti prie scenoje verdančio šėlsmo.

„Priskirti mūsų spektaklį šiuolaikiniam šokiui nebūtų teisinga. Aš pats mūsų stilių vadinu pop baletu. Jame susipina labai daug šokio krypčių.

Visi šokėjai turi tvirtus baleto pagrindus, jais remiasi ir choreografija. Nenusisukame nuo baleto, bet į jį žiūrime savaip. Mūsų šou – gyvas ir energingas, čia nėra jokio snobizmo. Norime visiems, parodyti, kad šokis gali būti linksmas, atletiškas ir suteikiantis puikią pramogą.

Mūsų svarbiausias tikslas – kad po pasirodymo žiūrovai patys pajustų norą lankyti šokio pamokas. Publikos atsiliepimai rodo, kad labai dažnai taip ir nutinka“, – džiaugiasi Rasta Thomasas.

„Rock The Ballet“ jis sukūrė kartu su žmona – tarptautinių baleto konkursų aukso medalininke Adrienne Canterna. Vilniuje pasirodysiančios trupės narių biografijos įspūdingos – šie artistai yra šokę su Madonna, Rihanna, Prince’u, „Destiny’s Child“, „Florence & The Machine” ir kitomis muzikos garsenybėmis, laimėję daugybę šokio konkursų, filmavęsi populiariuose reklamos klipuose, apdovanojimų ceremonijose ir kino juostose, pasirodę populiariajame TV šou „Dancing With The Stars“. „Bad Boys Of Dance“ trupėje šoka geriausiose pasaulio baleto mokyklose įgūdžius tobulinę įvairių tautų šokėjai, tarp jų – ir Maskvos Didžiojo baleto auklėtinis.

Nuolat besikeičiantis, naujais kūriniais ir šokio numeriais papildomas šou jau parodytas pilnutėlėse salėse JAV, Vokietijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, Australijoje ir daugelyje kitų šalių. „Beprotiškai geri šokėjai, o šou genialumas – choreografijoje. Šokis, kuris suteikia naują reikšmę muzikai“, – „Rock The Ballet“ gyrė Australijos leidinys „Sunday Herald Sun“.

Bilietai į Vilniaus kongresų rūmuose gegužės 13 dieną vyksiantį spektaklį „Rock The Ballet“ nuo šio pirmadienio platinami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu – www.ticketpro.lt  Bilietų kaina – nuo 110 litų.

Spektaklį „Rock The Ballet“ Vilniuje rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „BDG Music Group“, kovo 4-5 dienomis Klaipėdoje ir Vilniuje surengsiantis Argentinos tango žvaigždės Moros Godoy pasirodymus. 2013-aisiais „BDG Music Group” surengs tris didžiausius muzikos koncertus Baltijos šalyse: birželio 4 dieną – jubiliejinių Erico Claptono gastrolių koncertą Kauno „Žalgirio” arenoje, liepos 27 dieną – „Depeche Mode“ koncertą sostinės Vingio parke, o rugpjūčio 20 dieną – Robbie Williamso šou Taline.

„Bad Boys Of Dance“ šou „Rock The Ballet“ ir pasirodymų televizijoje ištraukos:


 

[GRĮŽTI]