Didysis Kinijos cirkas
2012/12/17-23 | Gruodžio 17 d. – Panevėžio bendruomenių rūmai, Panevėžys Gruodžio 18 d. – Šiaulių arena, Šiauliai Gruodžio 19 d. – Žalgirio arena, Kaunas Gruodžio 20 d. – Utenos pramogų arena, Utena Gruodžio 21 d. – Sporto ir rekreacijos centras, Alytus Gruodžio 22 d. – Ūkio banko Teatro arena, Vilnius Gruodžio 23 d. – Žvejų kultūros rūmai, Klaipėda

Didysis Kinijos cirkas žiemos šventes pasitikti kvies su nauja programa „Cirke tik merginos“

Pernai Lietuvos žiūrovus įspūdingais pasirodymais sužavėjęs Didysis Kinijos cirkas sugrįžta. Gruodžio 17-23 dienomis Panevėžio, Šiaulių, Kauno, Alytaus, Utenos, Vilniaus ir Klaipėdos gyventojai sulauks šventės – įžanga į gražiausias žiemos šventes taps naujos tolimosios Kinijos cirko meistrų gastrolės, kuriose bus pirmą sykį pristatyta programa „Cirke tik merginos“.

Pavadinimas išduoda – šįkart pasirodyme savo akrobatikos sugebėjimais, artistiškumu, lankstumu ir fizinėmis galimybėmis publiką stebins tik dailiosios lyties atstovės. Į Lietuvą atvyks per trisdešimt artisčių – jos šioms gastrolėms paruošė itin spalvingą programą, atspindinčią gilias Kinijos cirko tradicijas. Gastrolėms ruošiami iki šiol šio cirko pasirodymuose nedemonstruoti numeriai.

Didžiojo Kinijos cirko programoje susipina akrobatika, gimnastika, pantomima, aktorinis meistriškumas, šokio, žongliravimo menas ir net Rytų kovos menų elementai. Pasirodymus lydi specialiai jiems sukurta muzika, sustiprinanti Rytų egzotika ir magija dvelkiantį reginį. Į gastroles Lietuvoje gabenamos visos joms reikalingos dekoracijos ir daugybė kostiumų.

Cirko programa sužavi ir mažuosius, ir suaugusius žiūrovus – tai reginys visai šeimai, dovanojantis puikią nuotaiką ir ilgai neišblėstančius įspūdžius. Ant lynų besisupančios, skėčiais, lėkštėmis ir, regis, bet kuriais į rankas patekusiais daiktais žongliruoti sugebančios akrobatės sukuria iliuziją, jog tai, kas vyksta prieš akis, yra ne žmonių, o specialiųjų vaizdo efektų šėlsmas. Tačiau tai – šimtus valandų trunkančių treniruočių rezultatas, jau pakerėjęs publiką tiek Rusijos, tiek daugelio Vakarų Europos valstybių salėse.

Istorijos šaltiniai tiksliai nenurodo Kinijos cirko tradicijų atsiradimo datos, tačiau žinoma, kad spektakliai, kuriuose artistai demonstravo vikrumą ir triukus, šioje šalyje buvo rengiami dar prieš 2300 metų. Šalies imperatorius 108-aisiais mūsų eros metais iš tolimų šalių atvykusiems svečiams surengė akrobatikos šou – tai buvo didelės pagarbos ir pasididžiavimo Kinijos tradicijomis ženklas.

Šių dienų Kinijos cirkas išlaikė daugybę tūkstančius metų puoselėjamų elementų – nuo tradicinių kaukių iki drakonų kostiumų, kuriais persirengia artistai.

Praėjusiame šimtmetyje cirką Kinijoje lydėjo nauja populiarumo banga – šio meno kolektyvams skiriama daug dėmesio, cirko pasirodymai laikomi puikiu būdu pasauliui pristatyti šalies istoriją ir kultūrą.

Dauguma į Lietuvą atvykstančio cirko atlikėjų šio meno mokosi ir su įvairiomis trupėmis gastroliuoja nuo mažens. Didžiojo Kinijos cirko populiarumas – toks didelis, jog trupė jau dabar žino, kur pasirodys po dvylikos mėnesių. Ilgos gastrolės tapo artistų kasdienybe – šios cirko trupės nariai tik 30 dienų per metus praleidžia gimtojoje šalyje. Didžiąją dalį cirko auditorijos visose aplankytose šalyse sudaro šeimos su vaikais – programa tokia dinamiška ir spalvinga, kad išlaiko ir mažiausių žiūrovų dėmesį.

Pasirodymai reikalauja puikaus fizinio pasiruošimo, todėl griežtai sustyguota kiekviena artisčių laisvalaikio minutė – gastrolių metu numatytas tikslus laikas treniruotėms ir repeticijoms, taip pat – sveikai subalansuota mityba ir poilsis.

Bilietai į Didžiojo Kinijos cirko gastroles kainuoja nuo 38 litų. Tik iki rugsėjo 30 d. visiems bilietams taikoma net 33 % nuolaida. Bilietus į visus Didžiojo Kinijos cirko pasirodymus prekiauja net dvi bilietų platinimo bendrovės: “Bilietų pasaulis” ir “Ticketpro.lt”

Didžiojo Kinijos cirko programos „Cirke tik merginos“ pasirodymai vyks:

Gruodžio 17 d. – Panevėžio bendruomenių rūmai, Panevėžys

Gruodžio 18 d. – Šiaulių arena, Šiauliai

Gruodžio 19 d. – Žalgirio arena, Kaunas

Gruodžio 20 d. – Utenos pramogų arena, Utena

Gruodžio 21 d. – Sporto ir rekreacijos centras, Alytus

Gruodžio 22 d. – Ūkio banko Teatro arena, Vilnius

Gruodžio 23 d. – Žvejų kultūros rūmai, Klaipėda

Didžiojo Kinijos cirko gastroles Lietuvoje rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „BDG Music“, šįmet mūsų šalyje jau surengęs Marilyn Mansono, „Red Hot Chili Peppers“, Lady Gagos, Stingo ir kitų muzikos žvaigždžių pasirodymus. Spalio 26-ąją Pramogų arenoje „BDG Music“ pristatys muzikinį spektaklį „Eseninas. Chuligano išpažintis“ su Rusijos kino žvaigžde Sergejumi Bezrukovu, gruodžio 15 dieną Vilniaus Kongresų rūmuose – Vienos Johanno Strausso festivalio orkestro koncertą, o gruodžio 30-ąją Pramogų arenoje – ugningą Gorano Bregovičiaus pasirodymą.

[GRĮŽTI]