Vienos J. Strausso orkestras
2012/12/15 | Kongresų Rūmai

Į Vilnių atvyksta garsusis Vienos Johanno Strausso festivalio orkestras

Vienas garsiausių pasaulio orkestrų – Vienos Johanno Strausso festivalio orkestras – gruodžio 15 dieną koncertuos Vilniaus kongresų rūmuose. Iškilaus austrų menininko Peterio Gutho vadovaujamas kolektyvas Lietuvos klausytojams atliks naujausią koncertinę programą.

Vienos J.Strausso festivalio orkestro pasirodymus nuolat lydi gausios ovacijos, o bilietai į renginius būna šluote iššluojami. Kai praėjusį kartą muzikantai lankėsi Estijoje, aplodismentai po koncerto netilo net gerą pusvalandį. Profesionaliu ir virtuozišku atlikimu garsėjantis kolektyvas yra geidžiamas viso pasaulio teatrų ir koncertų salių scenose. Kartu su orkestru Lietuvoje pasirodys ne tik legendinis P.Guthas, bet ir ryškiausia Vienos operos žvaigždė Monika Mosser.

Orkestras užsitarnavo geros muzikos gerbėjų pagarbą savo originaliomis Vienos kompozitorių muzikos interpretacijomis. Kolektyvas atlieka platų klasikinių kūrinių repertuarą, o taip pat Straussų dinastijos ir žinomų austrų operetės grandų muziką. Į savo vadovaujamą būrį P.Guthas yra surinkęs geriausius muzikantus, galinčius pasigirti ryškiomis karjeromis ir didele scenine patirtimi. Dėl orkestrantų profesionalumo ir aukštų meninių standartų, kurių orkestras laikosi metai iš metų, jis atlikimo kokybe lenkia kitus žinomus kolektyvus.

Koncertų metu ypač įdomus veiksmas scenoje, mat Vienos J.Strausso festivalio orkestro muzikantai įtraukia į programą populiariosios klasikos melodijų, muzikinių pokštų, netikėtų sprendimų ir šmaikščių staigmenų. Šis orkestras yra iš tiesų gyvas – jo vadovas ir atlikėjai betarpiškai bendrauja su žiūrovu ir gali nesivaržydami publiką pakelti iš kėdžių priversdami šokti. Arba nusileisti į salę ir patys pademonstruoti, kaip reikėtų elgtis išgirdus nuotaikingą jų muziką.

Tradicijų puoselėtojas P.Guthas koncertų metu dažniausiai paiso senojo papročio, atsiradusio dar J.Strausso laikais, – jis diriguoja ansambliui rankose laikydamas smuiką. Apie šio charizmatiško vadovo orkestrą rašoma daug gražių žodžių, kolektyvas vertinamas už ištikimybę savo stiliui, išskirtinį braižą, giriamas jo garso švarumas ir grožis bei perteikiamas Vienos šarmas.

Vienos J.Strausso festivalio orkestro sąskaitoje – šimtai sėkmingų pasirodymų žinomiausiuose pasaulio muzikos festivaliuose, stulbinančio pasisekimo sulaukę koncertai televizijoje ir gastrolės po visą Europą, Ameriką bei Aziją.

P.Guthas Vienos J.Strausso festivalio orkestrą įkūrė 1978-aisiais. Šis darbas iškėlė smuikininko ir dirigento vardą į netikėtas aukštumas. Jis ne tik pats atlieka solo partijas koncertų metu, bet ir yra kviečiamas diriguoti garsiausiose filharmonijose, taip pat buvo pirmojo Vienos operečių festivalio Japonijoje muzikos direktorius. P.Guthas išleido net keletą knygų, kuriuose dalijasi žiniomis apie  modernųjį griežimą smuiku.

[GRĮŽTI]