Laima Vaikulė
2011/03/08 | Pramogų arena

Ji emocionali, nepakartojama ir ekstravagantiška. Ji visada kitokia. Tačiau jos balsą, nesvarbu ar dainuojama angliškai, rusiškai ar latviškai, pažins kiekvienas. Ji – Laima Vaikulė – populiari latvių aktorė, dainininkė ir choreografė, pasaulinę šlovę pelniusi ypač populiariomis dainomis „Vernisazh“, „Charley“, „Skripach na kryshe“ ir kitomis.

Kovo 8 d. muzikos mylėtojai sulauks unikalios galimybės išgirsti ir pamatyti legendinį Laimos Vaikulės šventinį koncertą. „Po repeticijų kitose Lietuvos miestuose aš padovanosiu visiškai išskirtinį šou Vilniui moterų dienos proga“ šmaikščiai komentuoja savo pasirodymus Vilniuje ir kitose Lietuvos miestuose legendinė dainininkė.

„Surengti Laimos Vaikulės šventinį koncertą kovo 8-osios proga yra ne tik didelė garbė, bet ir didelė atsakomybė. Džiaugiamės, kad tūkstančiai šios nepakartojamo temperamento atlikėjos gerbėjų turės galimybę naujajį Laimos Vaikulės šou pirmą kartą pamatyti „Pramogų arenoje“ Vilniuje“ – sakė koncerto organizatorius.

Gimusi nedideliame Latvijos miestelyje Cesis, jau būdama trejų metų Laima su šeima persikėlė gyventi į sostinę Rygą. Čia jaunoji Laima atrado muzikos ir šokio pasaulį. Būdama 12 metų būsimoji žvaigždė dalyvavo pirmame jaunųjų dainininkų konkurse, kur neliko nepastebėta. Nepaisant noro tapti dainininke, baigusi vidurinę mokyklą Laima pasirinko medicinos studijas ir rimtai planavo tapti chirurge.

Dainininkė reguliariai dalyvavo daugelyje svarbiausių Europos muzikos festivalių ir konkursų. Vienas svarbiausių Laimos Vaikulės laimėjimų buvo triumfas „Bratislavská Lýra 87“ konkurse, kuriame dainininkei atiteko pagrindinis prizas – „Auksinė lyra“.

Devintame dešimtmetyje Laima įstojo į prestižinį Maskvos teatro menų institutą (GITIS), kur tapo diplomuota aktore ir režisiere. Pirmosios didžiulės sėkmės muzikos scenoje Laima Vaikulė sulaukė devinto dešimtmečio viduryje, kai pradėjo bendradarbiauti su vienu žymiausiu Latvijos kompozitorių Raimondsu Paulsu ir Rusijos poetu ir dainų tekstų autoriumi Ilya Rezniku.

Laima Vaikulė, kartu su R.Paulsu, yra grandiozinio muzikos festivalio „Jurmala“ įkūrėja ir organizatorė. 1996m. už didžiulį indėlį vystant Latvijos muzikos kultūrą Laima Vaikulė buvo oficialiai apdovanota specialiu „Grand Prix“ apdovanojimu.

[GRĮŽTI]