Baletas SUKHISHVILI
2011/12/05 | Kongresų rūmai

„National Ballet Sukhishvili“ pasirodymas – tai greitis, tikslumas, aistra, kostiumai ir kraują kunkuliuoti priverčiantis šokis

Nacionalinio Gruzijos baleto šokėjų šou aikčioti iš nuostabos priverčia žiūrovus visame pasaulyje. Ką jau kalbėti apie tai, jog itin stiprius jausmus perduodantys šokėjai vyrai parodo išskirtinius fizinius ir meninius sugebėjimus. Aukšti šuoliai, svaiginantys sukiniai ir niekuomet neregėtos figūros – jų arkliukas.

 

Nacionalinį Gruzijos baletą 1945-aisiais įkūrė šokėjai Iliko Sukhishvili ir Nino Ramishvili. Jis tapo pirmuoju profesionaliu šalies šokių kolektyvu. I.Sukhishvili ir N.Ramishvili tapo neišskiriamais partneriais tiek ant scenos, tiek gyvenime, pilname kūrybinių nuotykių. Per daugelį metų išskirtiniai poros ir jųdviejų kolektyvo šokami šokiai tapo tradicija, perteikiančia tikrą gruzinų dvasią. Ši pripildo žiūrovus sunkiai nusakomų emocijų, papasakodama mažos tautos istoriją, kurioje yra tiek tragizmo, tiek humoro, tiek karšto temperamento.

 

Šiuo metu Nacionaliniam Gruzijos baletui vadovauja jau trečioji šiam darbui atsidavusios Sukhishvili šeimos karta. Trupę sudaro net 70 šokėjų ir nedidelis orkestras.

 

Gruzinų šokiai skirstomi į solinius, poromis ir grupinius. Tačiau net šokdami būriu šokėjai nepraranda individualumo ir judesių raiškumo. Moterims gruzinų balete tenka įdomus vaidmuo – jos ne tik gracingos, pilnos žavesio, bet ir palyginus ramios bei švelnios. Joms šokant atrodo tarsi slystų žeme.

 

Unikalia technika pasižymi ir vyrai. Jie, kitaip nei šokėjai visame pasaulyje, šoka ant kojų pirštų be specialių pakietinimų baleto bateliuose. Judesius jie atlieka su tokiu greičiu ir tikslumu, kad kartais net sunku įžiūrėti, o jų šuolius galėtų pakartoti ne kiekvienas baleto primarijus.

 

 

[GRĮŽTI]